Lees dit document aandachtig door voordat u zich inschrijft. Hierin wordt de algemene gang van zaken van onze muziekcursussen beschreven: Informations à savoir sur cette semaine d'ateliers
Beschrijving
Muzikale improvisatie is net zo oud als muziek.
De muzikanten die de geschiedenis van de blues, jazz, enz... hebben geschreven, hadden geen methoden of lessen.
Op geheel eigen wijze ervaart u tijdens deze cursus de ‘op het gehoor’-methode: aandachtig luisteren, dan zingen en dan spelen.
Een intuïtieve benadering van improvisatie waarmee u de verschillende componenten van een muziekstuk kunt ontdekken, of het nu een lied, een jazzstandard of een klassiek stuk is: ritme, structuur, melodie en harmonie; en dan improviseren.
Het ritme wordt benaderd door middel van lichamelijke gewaarwordingen.
U maakt echter ook kennis met het harmonische systeem, een hulpmiddel waarmee u uw luistervaardigheden kunt aanscherpen.
Op deze manier leert u luisteren naar de andere muzikanten in het ensemble en met hen te interacteren.
Niveau
Toegankelijk voor alle muzikanten van 16 jaar en ouder (tenzij uitdrukkelijk aangevraagd).
Een goede kennis van toonladders en intervallen is belangrijk om deze cursus te kunnen volgen.
Benodigdheden
Iedereen brengt zijn eigen instrument mee en de middelen om het iets te versterken.
Het is handig om muziekpapier mee te nemen
Nog vragen ?
Met al uw vragen kan u terecht via deze link informations pratiques !